Make your own free website on Tripod.com
Özgeçmiş
Tiyatro
Jeoloji
Arkeoloji
Fotoğraf
Şiir
Kendi Sesimden Şiirler
Jeolojik Bilgiler ve Jeolojik Zaman Tablosu
İzmir'in Jeoloji ve Deprem Haritaları
Son Değişikliklerle İmar Yasası ve Diğer Yönetmelikler
Güneydoğu Anadolu İzlenimleri
Linkler

eylem@veezy.com
Bana her konuda yazabilirsiniz...

Güneydoğu Anadolu İzlenimleri
Güneydoğu Anadolu İzlenimleri


SiteRehberi.com Populer100

ÖZGEÇMİŞ

Merhaba, ben Eylem Selen. 11 Şubat 1977'de İzmir'de doğdum. Doğma büyüme İzmirliyim. Her ne kadar yıllardır canına okunmuş da olsa yine de seviyorum bu kenti. Kendimi yaklaşık 3 bin yıl önce bu topraklarda yaşamış olan Batı Anadolu'nun ilk halklarından olduğu bilinen Luvi'lere, yani "ışık insanları"na yakın hissediyorum. Bu kent geçmişiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla ve insanlarıyla tam bir akdeniz kenti...

Eğitimimi sırasıyla Yeşilyurt İlkokulu, Agâh Efendi Ortaokulu, İzmir Atatürk Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde tamamladım. Askerliğimi Aralık 2001 - Haziran 2002 tarihleri arasında Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaptım.

Çok yönlü bir insanım diyebilirim. Merak duyduğum konular arasında antropoloji, sosyoloji, demografi, arkeoloji, mitoloji, tarih, siyaset bilimi, edebiyat, sanat ve astronomiyi sayabilirim. Bu saydıklarımdan bazılarını, daha doğrusu en çok ilgilendiğim konuları başlıklar halinde bu sayfada bulabileceksiniz.

Hoşlandığım spor dalları arasında futbol, basketbol, voleybol, tenis ve yüzmeyi sayabilirim. Söz spordan açılmışken her şeyden önce Göztepeli olduğumu belirtmeliyim. Ayrıca estetiğe, centilmenliğe, mütevaziliğe ve vefaya en yakın takımın da Beşiktaş olduğunu düşünüyorum nedense. Göztepe'nin er yada geç daha önce olduğu gibi "Türkiye Süper Ligi"ne tekrar adını yazdıracağına eminim.

Örgütçü bir insanım. Örgütlü mücadele olmadan hiçbir şeyin başarılamayacağına, dolayısıyla kollektif çalışmaya inanıyorum. Bu yüzden hayatım boyunca hep insanları bazı amaçlar etrafında toplamaya çalıştım. Bu birliktelik bazen bir dergi bünyesinde, bazen de topluluk çatısı altında oldu. Bugüne kadar ilkokulda, ortaokulda, oturduğumuz mahallede ve üniversitede olmak üzere 4 dergi; yine biri mahallemizde, diğerleri de üniversitede olmak üzere 4 topluluk kurulmasına öncülük ettim.

Üniversite yıllarında sırasıyla "Aktif Üniversite Gençliği", "Jeoloji Topluluğu" ve "Dokuz Eylül Mühendislik Oyuncuları"nı kurduk bir gurup arkadaşımla.. Bergama'daki siyanürlü altın işletmeciliği başta olmak üzere birçok konuda protesto imzaları topladık.. "Siyanürlü Altın" ve "AIDS" gibi konularda paneller düzenledik.. Birçok tarihi ve turistik gezi düzenledik.. Atatürkçü Düşünce Derneği'nde bir yıl kadar aktif olarak çalışmalar yürüttük.. Geriye dönüp baktığımda olumlu işler yaptığımızı görüyorum. Bu konuda kimsenin içi benim kadar rahat olamaz herhalde...

Genelde sakin bir insanımdır. Kolay sinirlendiğimi söyleyemem. Sinirlendiğim zaman da pek belli etmem. Oldukça sabırlıyımdır. İnsanları kolay kolay kıramam, hatalarını düzeltmelerini beklerim uzun süre. Ciddiyetin ve eğlencenin ayrı ayrı zamanları olduğunu düşünürüm. Dışarıdan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama oldukça eğlenceli bir insanım. Gülmeyi, güldürmeyi ve gülebilen insanları çok seviyorum. Cehalete, yobazlığa, yalana, dedikoduya ve özensiz yapılan işlere tahammülüm yoktur. Bazen aşkta da mantığın ön plana çıkarılması gerektiğini düşünsemde bunun büyük bir hata, bir yanılgı olduğunu artık biliyorum! Buna rağmen romantizmden asla vazgeçemem. İlla ki mum, şarap, şiir ve mehtaplı bir gece.. Gülleri de unutmamak gerek tabi..

Dünyayı sol gözümle daha güzel görüyorum. (Herkesin bir gözü diğerine göre daha iyi görür, öyle değil mi?)

İyimser bir insan olmaya çalışsam da gördüklerim ve yaşadıklarım beni sürekli karamsarlığa ve kötümserliğe itiyor! Zannedersem daha yiyeceğimiz bir dolu fırın ekmek, katedeceğimiz uzun bir yol var önümüzde..


Fotoğraf Albümü ............................... Sayfanın Başına DönSayfa tasarım © Eylem Selen - Ekim 2000