Make your own free website on Tripod.com
Özgeçmiş
Tiyatro
Jeoloji
Arkeoloji
Fotoğraf
Şiir
Kendi Sesimden Şiirler
Jeolojik Bilgiler ve Jeolojik Zaman Tablosu
İzmir'in Jeoloji ve Deprem Haritaları
Son Değişikliklerle İmar Yasası ve Diğer Yönetmelikler
Güneydoğu Anadolu İzlenimleri
Linkler

eylem@veezy.com
Bana her konuda yazabilirsiniz...

Güneydoğu Anadolu İzlenimleri
Güneydoğu Anadolu İzlenimleri


SiteRehberi.com Populer100

FOTOĞRAF

Fotoğraf çekmek benim için büyük bir keyif. "An"ları yakalamak ve bu sayede özel bir görüntüyü sonsuza aktarmak karşı konulmaz bir arzu, bencillik..

Sanırım fotoğraf çekme alışkanlığı aileden geliyor. Çok geniş bir aile albümümüz vardır. O kadar ki fotoğrafları bir yerde toplamak mümkün olmamaktadır. İşte bu geleneğin uzantısı olarak bende de fotoğraf çekme merakı küçük yaşlarda başladı. Önceleri amatör fotoğraf makineleri ile çekim yapardım. Daha sonra kardeşimin gayretleri sonucu profesyonel bir makina ile tanışma fırsatım oldu. Bu arada kardeşimin de fotoğrafçı olduğunu belirtmeliyim.

İlk göz ağrım Canon T-70 serisi bir makine idi. Hâlâ aynı makineyi kullanmakla beraber yeni bir makine almak için arayış içerisindeyim. "Full" otomatik makinelerden nefret ediyorum. İnsiyatifi insanın elinden alıyorlar. Üstelik çok da soğuklar. Nedense görüntüledikleri fotoğraflar bile gerçeğin yansıması gibi gelmiyor bana. Fotoğraf sanatının düşmanı adeta onlar!

Pek çok konuda ve mekanda fotoğraf çektim bugüne kadar. İç mekan, dış mekan, doğa manzaraları, sokak fotoğrafları, eski evler, tarihi Kemeraltı camileri, antik kentler ve portre fotoğrafları... Bunun yanı sıra hem siyah-beyaz çalışmalarım oldu, hem de renkli. Manzara resimleri hariç siyah-beyaz fotoğraf çekmeyi daha çok seviyorum. Siyah-beyaz çektiğim zaman fotoğrafların baskılarını kendim yapıyorum. Karanlık odada fotoğrafların ortaya çıkışını seyretmek büyük keyiftir doğrusu.

Yapmayı düşündüğüm işler arasında Anadolu'nun birçok yerine adeta serpiştirilmiş olan antik kentlerde çekimler yapmak ve yaşamdan insan manzaralarını fotoğraflamayı sürdürmek geliyor. Bunun bir uzantısı olarak da "nü" fotoğraflar çekmek istiyorum. Çıplaklığın sadeliği ve doğallığını, zarafetini yansıtan fotoğraflar... Bugüne kadar model bulamadığım -belki de hiç bir zaman bulamayacağım- için gerçekleştiremediğim bu çalışmaları ileride bir gün mutlaka gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda modellik yapabileceklerin tekliflerine de her zaman açığım.

İleride belki de bir sergi açarım, kim bilir...


Fotoğraf Albümü ............................... Sayfanın Başına Dön
Sayfa tasarım © Eylem Selen - Ekim 2000